Maseczka truskawkowa – Domowe maseczki do pielęgnacji cery

Maseczka truskawkowa – Domowe maseczki do pielęgnacji cery

Domowe przepisy na kosmetyki są stosunkowo proste. Najczęściej do wyrobu produktów kosmetycznych wykorzystywane są owoce, nasiona owoców lub pestki. Podobnie jest w przypadku maseczki z truskawek. Mimo że sezon truskawkowy trwa krótko, to można wykorzystać mrożone owoce, które nie straciły swoich walorów.

Maseczka truskawkowa zawiera dużą grypę witamin i substancji odżywczych. Idealnie nawilży skórę oraz usunie podrażnienia i zaczerwienienia. Na cerę suchą zaleca się zrobienie maseczki ze zmiksowanych truskawek, dwóch łyżeczek miodu i zgniecionych bananów. Na cerę dojrzałą bardzo dobra jest maseczka zrobiona z truskawek oraz łyżeczki oleju sojowego. Tak przygotowana masa zniweluje zmarszczki i zmęczenie pod oczami. Na cerę zmęczoną zalecana jest maseczka z truskawek w kompozycji ze sokiem z cytryny. Tak przygotowana masa rozjaśni i ożywi cerę. W każdy z trzech wymienionych wypadków skóra zostanie nawilżona, ożywiona oraz nabierze jędrności i sprężystości.

Truskawki należy ostrożnie stosować ze względu na zawartość dużej ilości alergenów. Silne uczulenie, które powstanie bez odpowiedniej konsultacji nie tylko pogorszy stan cery, ale może wymagać także leczenia silnymi sterydami. Niestety, sterydy także wpływają na jakość cery i powodują wzrost wagi.